Am un gazon uscat iar acum vreau sa il scarific si sa preinsamantez. E ok in aceasta luna sa fac acest lucru Am cumparat 6 saci de pamant universal pt a arunca peste seminte dupa preinsamantare imi ajing 6 saci la 30mp?
Este prea tarziu pentru suprainsamantare avand in vedere ca temperaturile sunt in jur de 30+ grade. Este foarte greu de mentinut substratul superior umed in permanenta 14 zile. Irigati 3 zile abundent gazonul existent si o sa inceapa sa isi revina. Incercati sa il ajutati si cu o fertilizare.
Adauga un comentariu
Pentru a adauga comentarii sau intrebari la aceasta postare este nevoie sa te autentifici sau sa iti creezi un cont.
Acest website foloseste cookies
Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor.
Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.
Statistici
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Marketing
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt mai valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Confirma stergerea
Apasa pe butonul de confirmare pentru a confirma stergerea!