IOana 22/06/2026

Gazon uscat/ars

Buna ziua,
pe 8 aprilie am insamantat cu royal blue si am aplicat ingrasamant BIo start. La inceput de mai, dupa ce a rasarit iarba am dat cu Vigor liquid, iar la inceput de iunie am aplicat Sprint N. Dupa o ploaia serioasa s a cumulat multa apa pe gazon si in urma ei au aparut in unele locuri pete maronii, s a uscat iarba, pare arsa. Ce recomandati pentru acele zone?

3 Raspunsuri
Adauga un comentariu

Alex23/06/2026

EXPERT

Pe viitor nu mai aplicati Sprint N in iunie, doar primavara si toamna acest produs. Cum a fost aplicat ingrasamantul, cu mana sau distribuitor? Petele se extind ?

IOana Panainte23/06/2026

Cu distribuitor a fost aplicat si da, se extind petele.

Alex23/06/2026

EXPERT

Aplicati un fungicid Ortiva Top.

Adauga un comentariu

Pentru a adauga comentarii sau intrebari la aceasta postare este nevoie sa te autentifici sau sa iti creezi un cont.