IOana 22/06/2026
Gazon uscat/ars
Buna ziua,
pe 8 aprilie am insamantat cu royal blue si am aplicat ingrasamant BIo start. La inceput de mai, dupa ce a rasarit iarba am dat cu Vigor liquid, iar la inceput de iunie am aplicat Sprint N. Dupa o ploaia serioasa s a cumulat multa apa pe gazon si in urma ei au aparut in unele locuri pete maronii, s a uscat iarba, pare arsa. Ce recomandati pentru acele zone?
Alex23/06/2026
Pe viitor nu mai aplicati Sprint N in iunie, doar primavara si toamna acest produs. Cum a fost aplicat ingrasamantul, cu mana sau distribuitor? Petele se extind ?
IOana Panainte23/06/2026
Cu distribuitor a fost aplicat si da, se extind petele.
Alex23/06/2026
Aplicati un fungicid Ortiva Top.
Adauga un comentariu
Pentru a adauga comentarii sau intrebari la aceasta postare este nevoie sa te autentifici sau sa iti creezi un cont.