Te ajutăm să ai grijă de gazonul tau

Dacă nu ai găsit încă soluții în articolele noastre sau în discuțiile precendete, începe o discuție nouă iar specialiștii noștri îți vor sări în ajutor.

Întreabă specialiștii

Alexandru Aguridan04/05/2026

Tundere gazon

Cand aplic îngrășământul la gazon
?
Dupa prima tundere sau a doua

Citeste mai mult

Iulian Costea04/05/2026

Lipsa produse recomandate i iarna pt întreținerea si tratarea pomilor fructiferi

Am luat, la recomandarea dvs, in luna februarie un grafic de stropire a pomilor fructiferi. Acum cand vreau sa continui tratamentul recomandat constat ca nu mai aveți produsele la vanzare( ma...

Citeste mai mult

Laurentiu Plesoianu03/05/2026

Prima însămânțare gazon

Bună ziua, am o suprafață de 100 mp unde am făcut sistem de irigații cu aspersoare rotative și doresc să pun gazon. Solul este amestecat cu pământ galben, cam de la 30 cm adâncime. Și cam acolo...

Citeste mai mult

Răzvan 03/05/2026

Pete

Am observat pete mai deschise în gazon , care ar putea fi problemele ?

Citeste mai mult

Sorin N03/05/2026

Aveți garaj compatibil cu Navimow H500?

?

Citeste mai mult

Mihai Pila03/05/2026

Stare gazon

Bună ziua,
După perioada iernii,starea gazonului este aceasta din poze.Ce recomandări aveți ca să-l readuc la normal?!Multumesc!

Citeste mai mult

Ionut Stan02/05/2026

Fertilizarea

Este o problema daca aplic îngrășământ foliar mai des decât este recomandat ? În ultimă luna am aplicat always + green și always +help după fiecare tundere, adică odată pe săptămână.

Citeste mai mult

Dns02/05/2026

Reinsamantarea gazonului

Am însămânțat la 1 aprilie gazon Alpha sport și îngrășământ Seed Start,azi 2mai arată cum se vede în poze,am udat de 3-4 ori pe zi.Ce pot să fac să am gazon vara aceasta? :)
Mulțumesc!

Citeste mai mult

Andreea Nzengui02/05/2026

Gazon rărit

Bună ziua! Pe alocuri nu a mai crescut gazonul și parcă s-a rărit. Am dat în martie cu action și de 2 ori cu green up
Și always. Ce ar mai trebui să fac să își revină

Citeste mai mult

Ivan01/05/2026

Lame robot mova

Salutare! Am achizitionat Dr la voi un robot de runs gazonul mova 1000. In pachet nu sunt si lame de rezerva?

Citeste mai mult